سخنی با خوانندگان اریسا بورس

اگر می خواهیم اسیر صفهای خرید و فروش نشویم اگر می خواهیم سرمایه هایمان به سفته بازان بازار ندهیم فقط یک راه دارد و آنهم تحلیل است چیزی که بیشتر از هرچیزی فقر آن در بورس تهران احساس می گردد. هدف این سایت تحلیل بنیادی و تکنیکال سهام بورس تهران است. تا بتوانیم از این طریق سرمایه هایمان را افزایش دهیم. مطمئننا تحلیل های بنیادی و تکنیکال این سایت خالی از اشکال نیست از کلیه خوانندگان تقاضا می شود تا اشکالاتمان را یاد آور شوند تا با اصلاح آن بتوانیم روز به روز بر محتوای سایتمان بیفزاییم.


شرکت کارگزاری نهایت نگر به بررسی نماد کگل پرداخته است

بررسی بنیادی شرکت صنعت معدنی گل گهر
نگارش:بیستم اردبیهشت 95

شرکت کارگزاری اردیبهشت ایرانیان به بررسی سرمایه گذاری مس با نماد سرچشمه پرداخته است طبق بررسی به عمل آمده توسط این کارگزاری این نماد برای سال 95 نمادی ارزنده با قابلیت بازدهی %40 می باشد

بررسی نماد سرمایه گذاری مس سرچشمه
نگارش:دهم اردبیهشت 95

شرکت کارگزاری نهایت نگر به بررسی روند قیمتی خکاوه پرداخته است

مو شکافی از پتانسیل های سایپا دیزل (خکاوه)
نگارش: بیست و پنجم فروردین 95

بررسی بودجه 95 خرینگ

خرینگ برای سال 95 بودجه ضعیفی را در نظر گرفته است . حاشیه سود بسیار پایین (تقریبا صفر) ، ریسک افزایش نرخ مواد اولیه در کنار احتمال عدم فروش زمین شرکت و زیان انباشته، خرینگ را به شرکتی با ریسک بالا تبدیل کرده است .خرینگ امسال از محل تجدید ارزیابی زمین کارخانه افزایش سرمایه 205 درصدی انجام داد با توجه به اینکه این نوع افزایش سرمایه منابع جدیدی وارد شرکت نمی نماید نمی تواند تغییر مثبت روی سود آوری شرکت ایجاد کند و ضمننا رشد متغیرهای بنیادی مانند رشد حقوق صاحبان سهام و یا رشد بازده دارایی ها را کند تر می کند. حتی با بهبود اوضاع خوردرو سازان احتمال اینکه خرینگ بتواند امسال از زیان خارج شود بسیار کم است . لذا سرمایه گذاری در این نماد بسیار پرریسک ارزیابی می گردد.

بررسی بودجه 95 خرینگ
نگارش: نوزدهم فروردین نودپنج

شرکت مشاوره سرمایه گذاری اماکو به تحلیل خفناور و خچرخش پرداخته است

نگاهی بنیادی به خفناور
نگاهی بنیادی به خچرخش
نگارش: شانزدهم فروردین 95

بررسی بودجه 95 خاهن

خاهن برای سال 95 بودجه ای متعادل در نظر گرفته است . بودجه فروش نسبت به پارسال %26 افزایش یافته است که بیشتر ناشی از افزایش مقداری فروش و تقریبا بدون در نظر گرفتن افزایش نرخ بوده است. اما در بهای تمام شده افزایش نسبت به پارسال 29 افزایش داده شده است که بیشتر این میزان به دلیل افزایش مقداری تولید بوده است و شرکت افزایش بهای تمام شمش به صورت خوشبینانه %3 دیده است . همانطوریکه دیدیم سال 94 سال طوفان خودرویی ها بود خاهن به نسبت بقیه خودرویی ها رشد چندانی نداشت اما به نظر می رسد امسال بتواند جبران سال گذشته را انجام دهد. مهمترین ریسک بودجه خاهن را شاید بتوان افزایش قیمت شمش دانست که البته در نهایت موجب افزایش قیمت فروش خواهد شد فقط ممکن است یک بازه زمانی این تغییر به طول بیانجامد . ضمننا خاهن با فرض پوشش کامل بودجه 94 زیان انباشته خودرا به مبلغ 55767 میلیون ریال کاهش می دهد که به راحتی می تواند این مبلغ در سال 95پوشش دهد و در مجمع عمومی 95 اجازه تقسیم سود پیدا خواهد کرد. با نگاهی به گذشته خاهن به وضوح می تواند تغییرات عمیق بنیادی را درک کرد .و برای افرادیکه به دنبال شرکتهایی می گردند که تغییرات بنیادی رو به جلویی دارند خاهن یک مورد عالی می باشد .

بررسی بودجه 95 خاهن
نگارش: دوازدهم فروردین نودپنج

بررسی بودجه 95 غپاک

غپاک برای سال 95 بودجه ای معقول و محتاطانه در نظر گرفته است . بودجه فروش نسبت به پارسال %20 افزایش یافته است که بیشتر ناشی از افزایش مقداری فروش و تقریبا بدون در نظر گرفتن افزایش نرخ بوده است. اما در بهای تمام شده افزایش نرخها به طور کامل دیده شده است .غپاک برای بهبود شرایط مالی خود اقدام به فروش سهم خود در دامداری سپهان نموده است و سود مناسبی از این محل بدست می اورد و با توجه به تقسیم سود پایین سال آینده می تواند نسبت به کاهش هزینه های مالی و یا سرمایه گذاری مجدد اقدام کند . همانطوریکه مستحضرید غپاک در پایان سال 94 اقدام به افزایش %433 سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نموده است. با توجه به اینکه بدبین ترین تحلیل گران هم معتقد به بهبود وضعیت بازار و افزایش قدرت خرید مردم در سال 95 هستند واز طرف دیگر احتمالا برای سال آینده مجوز افزایش نرخ مواد غدایی داده خواهد شد لذا می توان به رشد سود آوری نمادهای غذایی امیدوار بود لذا اگر قصد سرمایه گذاری در یک نماد غذایی با ریسک کم را دارید غپاک پیشنهاد می گردد.

بررسی بودجه 95 غپاک
نگارش: دوم فروردین نودپنج

بررسی بودجه 95 زاگرس

پروژه های راه اندازی واحدهای تولیدی متانول بدون توجه به راه اندازی واحدهای پایین دستی تولید متانول باعث افزایش تولید متانول و مازاد عرضه متانول شده است . این موضوع در کنار پروژه تولید متانول از ذعال سنگ در چین و همچنین کاهش قیمت نفت ، موجب کاهش قیمت متانول در شده است از طرفی احتمال افزایش ارز مبادله ای احتمال کاهش حاشیه سود را کاهش داده است .تنها امید افزایش سود متانول سازان افزایش تولید و افزایش نرخ دلار آزاد است . همانطوریکه در بودجه زاگرس بررسی کردیم بودجه زاگرس تا حدودی با مثبت اندیشی تدوین شده است . رسیدن به رکورد تولید چند ساله در کنار کاهش هزینه های حمل نقل و افزایش ناچیز نرخ خوراک در کنار قیمت دست بالای متانول موجب شده است احتمال تعدیل منفی در این نماد افزایش یابد . عواملی که ممکن است سود زاگرس را افزایش دهد ادامه افزایش قیمت نفت که موجب افزایش قیمت متانول خواهد شد و همچنین رشد قیمت دلار خواهد بود .خوشبختانه دولت با تفکری درست نرخ ارز را به طور منطقی افزایش می دهد که رشد و سود آوری نمادهای صادرات محور را تضمین می کند . اما به هر حال بالا بودن P/E نسبت به همگروهی ها احتمال رشد قیمت سهم را محدود می کند.

بررسی بودجه 95 زاگرس
نگارش: بیست نهم اسفند نودچهار

مقایسه شرکتهای دارویی بورس تهران

در این مقاله شرکتهای دارویی بورس تهران از حیث متغیرهای بنیادی مورد مقایسه قرار گرفته اند مطالعه مطلب فوق به کلیه علاقه مندان به سرمایه گزاری در نمادهای بنیادی محور دارویی توصیه می گردد.

مقایسه دارویی های بورس تهران
نگارش: بیست پنجم اسفند نودچهار

شرکت کارگزاری آراد ایرانیان به بررسی حریل در آستانه عرضه اولیه این سهم پرداخته است

نگاهی بنیادی به حریل
نگارش: بیست چهارم اسفند نودچهار

شرکت مشاوره سرمایه گذاری امین آفاق به بررسی مفاخر پرداخته است

شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی(مفاخر): بررسی بودجه 95
نگارش: پانزدهم اسفند نودچهار

بررسی بودجه 95 بانک خاور میانه

به نظر می رسد با تغییر شرایط بین المللی و برداشتن تحریمها ؛ پتانسیلهای صنعت بانکداری بیشتر مشخص شود و داشتن یک سهم بانکی در سبد سرمایه گذاری جزو گزینه های پر بازده باشد .بانک خاور میانه یکی از بنیادی ترین بانکهای بورس تهران است . حاشیه سود بالا ، رشد سالیانه درآمدها و سود در کنار پایین بودن هزینه ها و مدیریت ریسک عالی موجب رشد دایمی سود آوری وخاور شده است. تمرکز وخاور بر کاهش هزینه، عدم توسعه شعب و بانکداری بین المللی و کلان است که موجب تمایز این بانک با سایر بانکها می باشد. لذا قرار دادن این سهم در سبد دراز مدت به نظر گزینه قابل قبولی می آید.

بررسی بودجه 95 بانک خاور میانه
نگارش: سیزدهم اسفند نودچهار

بررسی بودجه 95 داسوه

صنعت دارو یکی از بنیادی ترین صنایع بورس تهران است .حاشیه سود بالا ، حمایت دولتی و مصرف بالای دارو درکنار کیفیت بالای و قیمت پایین داروهای ایرانی باعث شده این داروها هم در داخل کشور محبوب باشند و هم امکان صادرات این محصولات فراهم شود. بودجه 95 اسوه ، بودجه مبهمی می باشد از یکطرف قیمت فروش واحد محصولات کاهش زیادی دارد، به طور مثال طبق بودجه کپسول تا %86 کاهش قیمت دارد که به نظر منطقی نمی رسد از طرف دیگر بهای تمام شده متوسط هر محصول نسبت به سال 94 تغییری نداشته است. در بحث نرخ ارز برای سال آینده داسوه فرض را بر ثبات نرخ ارز و یا عدم اجرای سیاست تک نرخی شدن ارز گذاشته است که تحلیل بهای تمام شده را مشکل می کنداما به هر حال سابقه شرکت نشان می دهد که حاشیه سود خالص در نظر گرفته در هیچ سال کمتر از %30 نبوده و به احتمال زیاد در نهایت مقدار سود پیش بینی شده محقق خواهد شد . اما برای تحلیل دقیقتر باید تا گزارشات 3 ماهه منتظر بود .

بررسی بودجه 95 اسوه
نگارش: نهم اسفند نودچهار

کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران خراسان به بررسی خالص ارزش دارایی وتوشه پرداخته است

بررسی خالص ارزش دارایی وتوشه
نگارش: نهم اسفند نودچهار

کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران سود سال آینده خراسان را بررسی کرده است و به این نتیجه رسیده است که سود سال آینده خراسان با تعدیل مثبت 9 درصدی روبروست

تحلیل پیش بینی درآمد سال 95 پتروشیمی خراسان
نگارش: ششم اسفند نودچهار

پاکشو برای سال آینده بودجه کاملا محتاطانه پیش بینی کرده است . در بودجه سال آینده پاکشو افزایش قیمت ناچیزی برای محصولات در نظر گرفته است که با توجه به اینکه امسال افزایش قیمتی در زمینه شوینده ها نداشتیم به احتمال زیاد برای سال آینده دولت با افزایش قیمت محصولات موافقت خواهد کرد هرچند افزایش قیمت محصولات موجب کاهش مقداری فروش خواهد شد اما با توجه به کیفیت بالای محصولات و شبکه پخش منظم شرکت گلرنگ پخش می توان امیدوار بود که در نهایت مبلغ فروش افزایش خواهد یافت . دقت کنید که بدبین ترین تحلیل گران نیز معتقدند رکود عمیق بازار در سال 95 کاهش خواهد یافت که این موضوع موجب رشد مصرف جامعه خواهد شد. در طرف مقابل بهای تمام شده شرکتهای شوینده، با توجه به اینکه این شرکتها مصرف کننده محصولات پتروشیمی هستند و قیمت مواد اولیه این محصولات روندی کاهش دارد ( به طور مثال روند قیمتی A.L.B) می توان امیدوار برای سال آینده قیمت مواد اولیه پاکشو از رشد چندانی نکند . از طرف دیگر پاکشو در بودجه 95 در اقدامی جالب برای حذف ریسک افزایش قیمت ارز ، قیمت ارز مصرفی خودرا از 2950 تومان به 3500 افزایش داده است و یا به عبارتی به پیشواز افزایش حذف ارزمبادلاتی رفته است . با توجه به اینکه روند ارز مبادلاتی روندی تدریجی است و دولت یکباره این افزایش را نخواهد داد مطمئننا قیمت ارز مصرفی پاکشو کمتر از این مقدار خواهد بود. روند سود آوری پاکشو در 5 سال اخیر بررسی شد و تمامی نمودار ها نشان از رشد مداوم سود پاکشو و افزایش سالیانه سود این سهم دارد . که البته با توجه به روند تورم و کیفیت بالا و برند قدیمی محصولات طبیعی است. یکی از نکات قوت صنعت شوینده ایران کیفیت بالای محصولات در کنار سختگیری نسبت به واردات است به طوریکه تقریبا خانواده های ایرانی از محصولات داخلی استفاده کرده و محصولات خارجی تقریبا نقشی در سبد خرید خانواده های ایرانی ندارد و از طرفی امکان صادرت این محصولات به کشورهای همسایه وجود دارد. مهمترین ریسک صنعت شوینده رقابت سنگین این شرکتها با یکدیگر می باشد که منجر به ارائه تخفیفات و فروش مدت دار محصولات شده است همچنین رکود حاکم بر مصرف نیز یکی از دلایل کاهش فروش شرکتهای این صنعت می باشد. اما در کل به نظر می رسد پاکشو در سال آینده به عنوان سهمی بسیار کم ریسک و بازده قابل قبول و امکان تعدیلات مثبت در طی سال به روند رو به رشدخود ادامه دهد و به توان از این سهم به عنوان سهم کم ریسک سبد سرمایه گذاری استفاده کرد.

بررسی بودجه 95 پاکشو ‎
نگارش: چهارم اسفند نودچهار

بررسی فروش دارایی های خساپا از شرکت مشاوره سرمایه گذاری آرمان آتی

واگذاری دارایی‎های سایپا؛ خوب یا بد؟
نگارش: چهارم اسفند نودچهار

بررسی بودجه 95 خزامیا از کارگزاری آبان

بررسی بودجه 95 خزامیا
نگارش: سوم اسفند نودچهار

برآورد خالص ارزش داراییهای واتی از کارگزاری آراد ایرانیان

برآورد خالص ارزش داراییهای واتی
نگارش: نوزدهم بهمن نود چهار

همانطوریکه مشخص است خرینگ امسال را با زیان حداقل به میزان پیش بینی شده به پایان خواهد رساند . حاشیه سود ناخالص بسیار پایین حداقل در یکی دو سال آینده اجازه سود آوری به خرینگ نمی دهد . مشکلات فروش و نقدینگی و فروش کاملا در صورتهای مالی خرینگ مشخص است . به زودی شاهد افزایش هزینه های مالی شرکت خواهیم بود . افزایش سرمایه خرینگ از محل تجدید ارزیابی زمین بوده و منابع مالی جدیدی را به شرکت تزریق نمی کند . لذا سرمایه گذاری در این نماد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

بررسی گزارش نه ماهه خرینگ
نگارش: هجدهم بهمن نود چهار

گزارش جلسه معارفه شفجر از کارگزاری آراد ایرانیان

اهم نکات طرح شده در جلسه معارفه شفجر
نگارش: شانزدهم بهمن نود چهار

صنعت دارو بعد از پتروشیمی یکی از بنیادی ترین صنایع بورسی به شمار می رود. فروش بالا ، کیفیت قابل قبول و توان صادراتی شرکتهای دارویی این گروه را به یکی از گروههای مورد علاقه تحلیل گران بنیادی تبدیل کرده است هرچند نمادهای دارویی هییچوقت تحریم نبودند اما با رفع تحریمها هزینه های ارزی این شرکتها کاهش یافته و توان صادراتی آنها افزایش می یابد و از طرفی محصولات جدید نیز در این شرکتها تولید خواهد شد. کیفیت بالای محصولات اسوه در کنار انحصاری بودن بسیاری از این محصولات رشد و سود آوری اسوه را تضمین کرده است .لذا سرمایه گذاری در این نماد به عنوان نمادی بنیادی با ریسک بسیار کم توصیه می گردد

بررسی گزارش نه ماهه داسوه
نگارش:پانزدهم بهمن نود چهار

شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیلی تحلیل به بررسی NAV هر سهم تاپیکو پرداخته است . نکته جالب این تحلیل بررسی ارزش سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس است . که خواندن آن به سهامداران تاپیکو توصیه می شود.

بررسی NAV هر سهم تاپیکو
نگارش:نهم بهمن نود چهار


به نظر می رسد پاکشو امسال را به همین سود به پایان برساند اما برای سال آینده دو شرکت اصلی صنعت شوینده یعنی پاکشو و پاکسان وضعیت بهتری داشته باشند . اولا با توجه به سیاسهای خروج از رکود دولت از یکطرف افزایش قیمت محصولا ت حتمی است و از طرف دیگر میزان مصرف در جامعه با توجه به کاهش رکود افزایش می یابد . از طرف دیگر با توجه به رفع مشکلات بانکی هزینه های نقل و انتقال ارز برای این شرکتها کاهش می یابد. در مورد بهای تمام شده شوینده ها همانطوریکه مستحضرید ماده اولیه این شرکتها جزو مواد پتروشیمی بوده و احتمال کاهش قیمت این مواد و یا حداقل ثبات قیمت برای سال آینده زیاد است. ضمننا با توجه کیفیت بالای محصولات شوینده ایرانی و سختگیری نسبت به واردات محصولات شوینده از خارج کشور ، این شرکتهای با ریسک واردات محصولات مواجه نیستند و از طرف دیگر برای محصولات این شرکتها زمینه های صادرات به کشورهای همسایه کاملا محیا است . مهترین ریسک پاکشو را می توان رکود بازار و رقابت سنگین فروشندها برای تصاحب بازار و همچنین افزایش و یا حذف ارز مبادله ای می باشد که در این صورت با افزایش قیمت محصولات به راحتی جبران می شود. لذا تداوم رشد سود آوری این شرکتهای صنعت شوینده به خصوص پاکشو و پاکسان در سال آینده کاملا محتمل است .

بررسی گزارش نه ماهه پاکشو
نگارش:نهم بهمن نود چهار

کارگزاری عمران فارس به تحلیل کامل وعسکر پرداخته است

تحلیل بنیادی موسسه مالی و اعتباری عسکریه
نگارش:جهارم بهمن نود چهار

وخاور در نه ماهه در کسب در آمد چندان موفق عمل نکرده است و برای رسیدن به بودجه درآمدی باید کار بزرگی در سه ماهه باقی مانده انجام دهد.اما با مدریت موفق روی هزینه ها (به خصوص هزینه مطالبات مشکوک الوصول ) توانسته است تا پوشش نا مناسب درآمد را کنترل کند . به نظر می رسد با توجه به مدیریت قوی بانک ، وخاور بتواند سود امسال را پوشش دهد ویا نهایتا یک تعدیل منفی جزئی و قابل اغماض بدهد . با توجه اوضاع بنیادی مناسب ، مدریت کارآمد روی ریسک و هزینه ها و تمرکز روی فعالیت بانکی و اجتناب از بنگاه داری ، اگر قصد سرمایه گذاری در یک نماد بانکی را دارید وخاور به عنوان یک گزینه کم ریسک پیشنهاد می گردد .

بررسی گزارش نه ماهه وخاور
نگارش:سوم بهمن نود چهار

عزیزانیکه قصد ورود به آکنتور را دارید قبل از ورود مقاله زیر را مطالعه کنید

ابهامات بودجه سال 94 آکنتور
نگارش:بیست و نهم دی نود چهار

هر چند گزارش سه ماهه اول برای تصمیم گیری در مورد شرکتها کمی عجولانه است اما گزارش سه ماهه کهمدا بسیار خوب و نشان از رشد سود آوری شرکت دارد . حاشیه سود بالا و انحصاری بودن محصولات شرکت در کنار کاهش بهای تمام شده ، احتمالا موجب تعدیل مثبت دیگری حدود %20 سود خواهد شد .بزرگترین ریسک کهمدا فرسودگی یکی از کورهای این شرکت است که عمر مفید آن به پایان رسیده است و ممکن از فرایند تولید خارج شود.همچنین با اینکه کهمدا در سه ماهه اول موفق شده محصولات را %5 گرانتر از بودجه بفروشد اما ممکن است این فرایند در بقیه سال مقدور نباشد

بررسی گزارش سه ماهه کهمدا
نگارش:بیست و هشتم دی نود چهار

برآورد سود 94 شاراک از کارگزاری آراد ایرانیان

برآورد سود هر سهم شاراک در سال 94
نگارش:بیست و هفتم دی نود چهار

همانطوریکه قبلا اشاره شد توریل واقعا کم ریسکی می باشدو احتمال تعدیل منفی برای سال 94 ، بسیار کم است تنها ریسک توریل ، اوضاع نا مناسب مشتریانش می باشد . با توجه به انحصاری بودن خدمات شرکت و همچنین غیر قابل جایگزین بودن خدمات ریلی برای صنایع معدنی و فولادی از طرفی افزایش سالانه نعرفه های شرکت سود آوری توریل همیشگی و تضمین شده است. مهمترین هزینه توریل هزینه دسترسی به خدمات ریلی است که با توجه به سیاستهای کلان دولت روندی کاهشی دارد . از طرفی توریل سهمی DPS محور است لذا رشد قیمت سهم تابع افزایش سود آوری است که این موضوع رشد قیمتی سهم را محدود می کند به هر حال سرمایه گذاری در توریل به عنوان سهم کم ریسک پرتفو توصیه می گردد.

بررسی گزارش نه ماهه توریل در سه سناریو
نگارش:بیست و پنجم دی نود چهار

شرکت مشاوره سرمایه گذاری امین افاق به بررسی بودجه شپاکسا پرداخته است. به نظر می رسد شرکتهای شوینده با افت قیمتهای جهانی پتروشیمی به عنوان ماده اولیه به توانند در سال آینده با افزایش سود آوری مواجه باشند ریسک بزرگ این شرکتها افزایش قیمت ارز و در نتیجه احتمال افزایش بهای تمام شده است. به نظر سرمایه گذاری در یکی از این نمادها به عنوان گزینه کم ریسک پرتفو بد نباشد

بررسی بودجه 95 پاکسان
نگارش:بیست و چهارم دی نود چهار

کارگزاری آراد تحلیل ایرانیان به بررسی بنیادی فملی پرداخته است . سرمایه گذاری در شرکتهای فلزی با توجه به کاهش قیمت فلزات از ریسک بالایی برخوردار است و به هیچ عتوان توصیه نمی گردد

بررسی بنیادی فملی
نگارش:بیست و چهار دی نود چهار

به نظر می رسد زاگرس امسال تعدیل منفی زاگرس حتمی باشد (سود اعلامی زاگرس در بودجه 257 تومان است) هر چند محاسبات بافرض بدبینانه انجام شده است و احتمالا زاگرس تا پایان سال بتواند به سود حدود 200 تومان برسد . اما مشکلات در سال آینده شروع خواهد شد با توجه به اینکه هیچ انتظاری برای افزایش متانول در سال آینده نیست و همچنین با افزایش نرخ دلار مبادلاتی و هزینه های حمل محتمل است ممکن زاگرس به آستانه نقطه سر به سر و یا حتی زیان برسد مگر اینکه دولت نرخ گاز را کاهش دهد و یا اینکه نرخ دلار به بالای 4000 تومان برسد .

بررسی گزارش نه ماهه زاگرس
نگارش:بیست یکم دی نود چهار

بررسی روند سود بترانس از کارگزاری آبان

افزایش حاشیه سود ناخالص در سایه افت قیمت های جهانی
نگارش:نوزدهم دی نود چهار

 شرکت مشاوره سرمایه گذاری این سینا مدبر به بررسی تعدیل منفی غشان پرداخته است

تعدیل منفی غشان
نگارش:نوزدهم دی نود چهار

 کارگزاری آراد ایرانیان به بررسی گروه دارویی سبحان پرداخته است . طبق محاسبات این کارگزاری NAV هرسهم دسبحا حدود678 تومان است.

براورد خالص ارزش دارایی گروه دارویی سبحان
نگارش:نوزدهم دی نود چهار

بدون شک توریل سهم بسیار کم ریسکی است و اما به همین نسبت نیز بازده نسبتا بالا نخواهدبود و می توان از توریل به عنوان سهم کم ریسک پرتفو استفاده کرد رشد قیمتی سهم به احتمالا زیاد نخواهد بود اما با تقسیم سود قابل قبول و رشد سالانه سود به دلیل افزایش نرخ کرایه ، رشد سود آوری سالانه آنرا تضمین می کند. ضمننا با توجه به سیاست کاهش هزینه دسترسی به شبکه عنوان سیاست کلان دولت جهت حمایت و توسعه زیر ساخت شبکه ریلی کشور می توان به کاهشش هزینه های توریل و در نتیجه افزایش سود آوری شرکت امیدوار بود . شاید بزرگترین ریسک توریل در حال حاضر مشکلات فولاد سازان و انتقال ریسکهای این شرکتها به توریل به عنوان پیمانکار باشد که در این زمینه شرکت با ایجاد بازارهای رقیب مانند حمل غلات از بنادر جنوب تا حدودی ریسک را کاهش داده است . انحصاری بودن خدمات با توجه به نوع واگنهای شرکت استمرار تقریب جایگزینی خدمات آنرا غیر ممکن کرده است و با توجه به اینکه سهامدار همده توریل در نهایت فولاد مبارکه است مطمئننا در نهایت تمام قرار دادها در اختبار این شرکت قرار می گیرد. اگر قصد سرمایه گذاری در یک نماد حمل نقلی بین حکشتی ، حفارس، حتوکا، حجنوب و توریل دارید بدون شک بهترین گزینه توریل است . سرمایه گذاری در این سهم به عنوان گزینه کم ریسک با بازده نسبتا کم برای افراد ریسک گریز و یا کاهش ریسک پرتفو توصیه می گردد.

تحلیل بنیادی توریل به همراه نگاهی به عملکرد شش ماهه
نگارش:یازدهم دی نود چهار

کارگزاری آراد ایرانیان به بررسی عملکرد شش ماهه اخیر شرانول پرداخته و اثر کاهش قیمت نفت را روی این شرکت بررسی کرده است . کاهش قیمت مواد اولیه در برابرکاهش بیشتر مبلغ فروش به تعدیل منفی احتمالی سهم منجر شده است به طوریکه تعدیل منفی بیشتر از % 50 دور از ذهن نیست

برآورد سود هر سهم شرانول با توجه به کاهش قیمت نفت
نگارش:هشتم دی نود چهار

.

بررسی بودجه سال آینده مارگارین از کارگزاری آبان
نگارش:هشتم دی نود چهار

نگاهی دقیق به روند قیمت متانول در جهان و روند سود زاگرس در سال ۹۴ کلا اوضاع بروفق مراد متانول سازان پیش نمی رونددر این تحلیل از تعدیل منفی %۲۸ زاگرس خبر می دهد هرچند این تحلیل تا حدودی بد بینانه است اما روند قیمت متانول نزولی است و ایده تولید متانول و سایر مواد پتروشیمی از ذغال سنگ دارد به واقعیت می پیوندد. با توجه به نبود صنایع پایین دستی متانول در ایران و افزایش هزینه های حمل و نقل به مرور متانول سازهای ایرانی وارد مرحله زیان می شوند. .

بررسی سود سال ۹۴ زاگرس براساس عملکرد شش ماهه
نگارش:پنجم دی نود چهار

پکویر برای سال آینده میزان فروش را % ۷ کاهش و بهای تمام شده را % ۵.۳ افزایش داده است و با توجه افزایش هزینه های مالی سود خالص پکویر % ۸۱ نسبت به پارسال کاهش یافته است . اما این بودجه تا محتاطانه در نظر گرفته شده است و تعدیل مثبت سود محتمل به نظر می رسد پکویر طرح توسعه جهت تولید لاستیک رادیال را در دست اجرا دارد که در سال ۹۶ به بهره برداری می رسد . که می تواند تاثیر زیادی روی سود شرکت بگذارد از طرفی افزایش نرخ ارز مانند شمشیر دو لبه از یک طرف بهای تمام شده را افزایش می دهد و از طرف دیگر وام ارزی شرکت را افزایش می دهد. .

بررسی بودجه سال آینده پکویر
نگارش:دوم دی نود چهار

نگاهی تحلیلی به سیمان شرق از مشاوره سرمایه گذاری امین افاق .

بررسی بنیادی سشرق
نگارش:یکم دی نود چهار

نگاهی تحلیلی به شاراک از کارگزاری اردیبهشت ایرانیان .

بررسی بنیادی شاراک
نگارش:بیست و هشتم آذر نود چهار

نگاه تحلیل به فولاد مبارکه از سایت پرشین تحلیل .

بررسی بنیادی فولاد
نگارش:بیست و هشتم آذر نود چهار

نگاهی تحلیلی یه سهم بنیادی رکیش از شرکت مشاوره سرمایه گذاری امین افاق، به نظر می رسد با توجه رفع تحریمها ، جوان بودن صنعت خدمات پرداخت الکترونیک و رشد روز افزون آن، قرار دادن یکی از این نمادها در پرتفو سرمایه گذاری ریسک پایین و بازده قابل قبولی داشته یاشد. .

بررسی بنیادی رکیش
نگارش:بیست و سوم آذر نود چهار

تحلیل بسیار جامع از شرکت همکاران سیستم و کلا نگاهی به صنعت نرم افزار وآی تی از شرکت مشاوره سرمایه گذاری امین افاق.

بررسی بنیادی همکاران سیستم
نگارش:بیست و سوم آذر نود چهار

نگاهی خوشبینانه به روند سودآوری ایران خودرو از کارگزاری آراد ایرانیان.

برآورد سود هر سهم سال 94 ایران خودرو در دو سناریو
نگارش:بیست و سوم آذر نود چهار

گزارش شش ماهه غپاک اصلا راضی کننده نبود افزایش هزینه های مالی موجب کاهش حاشیه سود شرکت به صفر شده است و موجب تعدبل منفی شرکت شده است اما شرکت فرصتهایی پیش رو دارد در این مقاله به بررسی شرایط این شرکت در گزارش شش ماهه می پردازیم.

نگاهی تحلیل به گزارش شش ماهه غپاک
نگارش:بیستم آذر نود چهار

نگاهی تحلیلی به کگاز و تغییرات این شرکت.

بررسی بنیادی کگاز از کارگزاری نهایت نگر
نگارش:هجدهم آذر نود چهار

نگاهی تحلیلی به بودجه سال آینده پاکسان از شرکت مشاوره سرمایه گذاری اماکو.

پاکسان، همچنان کم ریسک و بر مدار ثبات!
نگارش:هجدهم آذر نود چهار

نگاهی تحلیلی به بودجه سال آینده ثرود از شرکت مشاوره سرمایه گذاری اماکو در این تحلیل به طور بودچه به طور کاملا خوشبینانه طراحی شده است .هرچند ثرود در بین ساختمانیها تنها ساختمانی ست کخ روی پروژههای کوچک کار می کند که این پروژه ها از شرایط فروش بهتری برخوردارند اما حل مشکل رکود مسکن به راحتی امکان پذیر نیست. .

ثرود، خوش بین به پایان رکود مسکن
نگارش:هفدهم آذر نود چهار

نگاهی تحلیلی به سمگا و زیر مجموعه آن و پتانسیلهای سود آوری این سهم پر طرفدار.

بررسی بنیادی سمگا ازتیم تحلیل نبسا
نگارش:پانزدهم آذر نود چهار

کارگزاری نهایت نگر به بررسی خالص ارزش دارایی تاپیکو پرداخته است. و طبق محاسبات به عمل آمده خالص ارزش دارایی تاپبکو را معادل 2190 ریال در نظر گرفته است و با توجه به قیمت بازاری 2099 ریال نسبت ارزش بازار بر خالص ارزش دارایی تاپیکو را %104 در نظر بدست می آید در این تحلیل پرتفو غیر بورسی ارزشمند تاپیکو تقریبا با بهای تمام شده در نظر گرفته شده است که این موضوع با توجه به اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس تقریبادر آماده بهره برداریست که مطمئننا ارزش آن بالاتر از بهای تمام شده است ایم موضوع در مورد بلوکهای ارزشمند پتروشیمی ایلام و یا شغدیر که در آستانه ورود به بورس است هم صدق می کند لذا به خالص ارزش دارایی تاپیکو می توان ارزش بالاتری داد .

بررسی خالص ارزش دارایی تاپیکواز کارگزاری نهایت نگر
نگارش:چهاردهم آذر نود چهار

یک نحلیل کامل از سهم بسیار بنیادی بانک خاور میانه از کارگزاری آبان که بارها و بارها در سایت اریسا بورس معرفی شد..

بررسی بنیادی بانک خاور میانه از کارگزاری آبان
نگارش:چهاردهم آذر نود چهار

شیراز یکی از اوره سازهای بورس تهران است که طرح توسعه3 شرکت تا پایان امسال ونهایتا درسال آینده افتتاح می شود و میزان تولید اوره شرکت حدود یک میلیون تن در سال افزایش می یابد. .

بررسی بنیادی پتروشیمی شیراز از دیلی تحلیل
نگارش:دهم آذر نود چهار
شپلی، شرکتی با بیش از 600 تومان زیان انباشته به ازای هر سهم
نگارش:دهم آذر نود چهار

گزارش شش ماهه حتوکا مطلوب بود پوشش %72 سود خالص هزینه های مالی پایین احتمال تعدیل مثبت را درشرکت افزایش داداه است.در گزارش زیر به تحلیل گزارش شش ماهه حتوکا پرداحته ایم .

بررسی گزارش شش ماهه حتوکا
نگارش:نهم آذر نود چهار

کارگزاری اردیبهشت ایرانیان صنعت پتروشیمی و شرکتهای بورسی فعال در صنعت پتروشیمی را مورد بررسی موشکافانه قرار داده است .

نگاهی به بازار جهانی صنعت پتروشیمی و جایگاه ایران در این صنعت
مقایسه شرکتهای حاضر در صنعت پتروشیمی ایران
نگارش:هشتم آذر نود چهار

به بهانه عرضه اولیه خدیزل دو تحلیل کامل از وضعیت این شرکت آورده شده است. .

بررسی بنیادی بهمن دیزل از کارگزاری تامین سرمایه نوین
بررسی بنیادی بهمن دیزل از کارگزای آفتاب درخشان خاور میانه
نگارش:چهارم آذر نود چهار

کارگزاری نهایت نگر پکویر را مورد بررسی قرار داده است و برآورد کرده است که سود سال آینده شرکت 812 ریال می باشد همانطوریکه می دانید دولت تعرفه واردات لاستیک را افزایش داده است واین موضوع می تواند به سود خودرو سازان باشد .

بررسی بنیادی کویر تایر از کارگزاری نهایت نگر
نگارش:چهارم آذر نود چهار

همیشه فولاد را به عنوان باکلاس ترین سهم بازار وبا فاندی قوی قبول داشته ام ومعتقدم فولاد سهمی است که همیشه سهامدار خودرا راضی نگه می دارد حتی در این بحران فولاد یها و معدنی ها بازهم فولاد 112 تومانی می تواند به عنوان سهم کم ریسک پرتفو شما باقی بماند. کارگزاری اردیبهشت ایرانیان با به طور دقیق این سهم را برسی کرده وسطح ارزندگی آنرادر قیمتهای 110 تومان دیده است . اگر خواهان یک سهم با اینده ای روشن و بلند مدت با بازده قابل قبول هستید فولاد نظر شمارا تامین خواهد کرد .

بررسی بنیادی فولاد مبارکه از کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
نگارش:سوم آذر نود چهار

دکوثر یکی از عجایب بورس تهران است سهمی که قیمت آن معادل قیمت زیر مجموعه های آن است اما این سهم ارزشمند دچار بحران شده است کاهش تولید و فروش در کنار کاهش شدید نقدینگی و افزایش شدید هزینه های مالی سهم در آستانه سقوط قرار داده است. .

بررسی گزارش شش ماهه دکوثر
نگارش:یکم آذر نود چهار

کارگزاری اردیبهشت ایرانیان کگاز را مورد بررسی قرار داده است و به نتیجه رسیده است که این شرکت در سال آینده با رشد سود آوری مواجه خواهد شد. .

بررسی بنیادی شرکت لوله و گاز از کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
نگارش:یکم آذر نود چهار
بررسی بنیادی چافست از شرکت مشاورین سرمایه گذاری آرمان آتی
نگارش:سی آبان نود چهار

قندیها یکی از عجایب بورس تهران هستند سهمهایی با بتا منفی که همواره با توجه به کوچکی سهم مورد تاخت و تاز سفته بازان قرار می گیرند یکی از این سهمها قثابت است که با شرایط بنیادی ضعیف گاهی مورد توجه سفته بازان قرار می گیرد .

بررسی بودجه سال آینده قند ثابت خراسان از سایت مشاورین سرمایه اماکو
نگارش:بیست ونهم آبان نود چهار

گزارش شش ماهه آکنتور به طور کامل بررسی شده است به نظر می رسد بودجه شرکت کاملا خوشبینانه است و احتمال کاهش سود و تعدیل منفی سهم زیاد است. با توجه به کاهش فروش کاهش حاشیه سود وپوشش نامناسب شش ماهه و افزایش زمان مطالبات ، ورود به سهم و سرمایه گذاری در آکنتور پرریسک ارزیابی می گردد. .

بررسی گزارش شش ماهه آکنتور
نگارش:بیست وهشتم آبان نود چهار

بررسی دلایل عدم توجه بازار به سهم خودرویی ها پس از دریافت وام . حتی پس از دریافت وام هم هنوز این شرکتها در سود آوری مشکل دارند . .

جرا بازار بازهم به خودرویی ها بی توجه است
نگارش:بیست وششم آبان نود چهار

کارگزاری اردیبهشت ایرانیان به تحلیل تاثیر افزایش نرخ ارز و کاهش قیمت اوره روی پتروشیمی خراسان پرداخته است و نتیجه گرفته است شرکت توانایی رسیدن به سود امسال و شاید تعدیل مثبت اندک را داشته باشد . که با توجه به P/E پایین سرمایه گذاری در این سهم منطقی به نظر می رسد. .

بررسی تغییرات نرخ ارز و اوره و خوراک بر پتروشیمی خراسان
نگارش:بیست وششم آبان نود چهار
بررسی گزارش شش ماهه داسوه
نگارش: بیستم آبان نود چهار
بررسی تسهیلات دریافتی سخوز از شرکت مدیریت سرمایه گذاری آرمان آتی
نگارش: بیستم آبان نود چهار
بررسی گزارش شش ماهه بانک پاسارگاداز کارگزاری آبان
نگارش: بیستم آبان نود چهار
بررسی گزارش شش ماهه دسینا از مشاورین سرمایه گذاری اماکو
نگارش: نوزدهم آبان نود چهار

دوتحلیل از جوجه اردک زشت بازار (هرمز) که همانطوریکه انتظار می رفت با عمکلکرد ضعیف زیان ساخت در این میان علاوه سهامداران خود سهامداران حتوکا هم متضرر می شونددلیل این ضرر راهم در یک لینک آورده شده است .

بررسی گزارش شش ماهه هرمز از شرکت مشاوره سرمایه گذاری اماکو
نگارش:هفدهم آبان نود چهار
بررسی گزارش شش ماهه هرمز از کارگزاری آبان
نگارش:هفدهم آبان نود چهار
سهامداران حتوکا باید حسابی نگران هرمز باشند
نگارش:هفدهم آبان نود چهار
بررسی بنیادی سهام دارویی از کارگزاری اردیبهشت ایرانیان
نگارش:دهم آبان نود چهار
گزارش بازار امروز 94/8/9
نگارش: نهم آبان نود چهار
بررسی عملکرد شش ماهه کچاد از پرشین تحلیل
نگارش:نهم آبان نود چهار
بررسی عملکرد شش ماهه دتولید از شرکت مشاوره ابن سینا مدبر
نگارش:هشتم آبان نود چهار
بررسی گزارش شش ماهه خرینگ
نگارش: هفتم آبان نود چهار
بررسی عملکرد شش ماهه فاسمین از کارگزاری آبان
نگارش:هفتم آبان نود چهار